2 ágú emelőlánc

Kivitel: 2 ágú G80 emelőlánc villás horgokkal

Anyag: Nagy szilárdságú ötvözött acél (G80)

Szabvány: EN 818-4

A 2 ágú emelőlánc általános ipari emelési feladatokhoz készült, amikor a teher két ponton történő megfogása szükséges. A nagy szilárdságú G80 lánc és a villás biztonsági horgok megbízható, tartós és biztonságos megoldást biztosítanak a mindennapi emelési munkák során.

Főbb előnyei

  • G80 nagy szilárdságú lánc és szerelvények
  • EN 818-4 szabvány szerint gyártva
  • Villás biztonsági horgok kiakadásgátlóval
  • Kétpontos teheremeléshez ideális kialakítás
  • Nagy mechanikai igénybevételre tervezve
  • Kopásálló, hosszú élettartamú kivitel
  • CE jelöléssel ellátott
  • Raktárról, gyors szállítással
  • Készletről elérhető! 

Variáció kiválasztása:

15 740 Ft-tól
Bruttó ár (Áfá-val)

Mire használható a 2 ágú emelőlánc?

A 2 ágú emelőlánc olyan emelőeszköz, amelyet kétpontos tehermegfogást igénylő emelési feladatokhoz terveztek. Alkalmas acélszerkezetek, gépalkatrészek, beton elemek és egyéb nagy tömegű terhek biztonságos emelésére, amikor a teher két kijelölt emelési ponttal rendelkezik. A megfelelő méretű és teherbírású emelőlánc kiválasztásával a terhelés egyenletesen oszlik el a két láncág között, így az emelés biztonságosabbá és stabilabbá válik.

A 2 ágú emelőlánc nagy szilárdságú G80 minőségű ötvözött acélból készül, megfelel az EN 818-4 szabvány követelményeinek, ezért ipari környezetben, darukkal és egyéb emelőberendezésekkel végzett munkák során is megbízható megoldást jelent. A megfelelő használathoz mindig figyelembe kell venni a teher tömegét, az emelési szöget és a függesztési pontok elhelyezkedését.

2 ágú emelőlánc teherbírásainak táblázata a különféle átmérőjű láncok esetében
2 ágú emelőlánc teherbírása

Miért változik a teherbírás az emelési szög függvényében?

A 2 ágú emelőlánc teherbírását nemcsak a lánc mérete, hanem az emelési szög is jelentősen befolyásolja. Minél kisebb a láncágak által bezárt szög (vagyis minél közelebb állnak a függőlegeshez), annál kedvezőbben oszlik el a terhelés a két láncág között. Ahogy az emelési szög növekszik, az egyes láncágakra jutó erő is nő, ezért ugyanaz a lánc kisebb maximális terheléssel használható.

Ezért minden 2 ágú emelőlánchoz külön teherbírási érték tartozik a 0°–45° és a 45°–60° emelési szögtartományra. A biztonságos emelés érdekében mindig a tényleges emelési szögnek megfelelő teherbírási értéket kell figyelembe venni, és kerülni kell a megengedettnél nagyobb szög alkalmazását.

Hogyan válassza ki a megfelelő 2 ágú emelőláncot?

A megfelelő 2 ágú emelőlánc kiválasztásakor nem elegendő kizárólag a teher tömegét figyelembe venni. Fontos szempont az emelési szög, a teher súlypontjának elhelyezkedése, az emelési pontok kialakítása, valamint az alkalmazott emelőszemek, seklik vagy egyéb szerelvények teherbírása is. A rendszer minden elemének kompatibilisnek kell lennie egymással, hiszen a teljes emelőszerelvény teherbírását mindig a legkisebb teherbírású alkatrész határozza meg.

Amennyiben nem biztos a megfelelő láncméret vagy teherbírás kiválasztásában, érdemes szakember segítségét kérni. A helyesen méretezett emelőlánc nemcsak a biztonságos munkavégzés feltétele, hanem hozzájárul az emelőeszköz hosszabb élettartamához és a balesetek megelőzéséhez.

Miért érdemes G80 2 ágú emelőláncot választani?

A G80 minőségű 2 ágú emelőlánc megbízható és hosszú élettartamú megoldást kínál a mindennapi ipari emelési feladatokhoz. A nagy szilárdságú ötvözött acélból készült lánc és szerelvények kiválóan ellenállnak a nagy mechanikai igénybevételnek, miközben az EN 818-4 szabvány szerinti gyártás garantálja a biztonságos használatot. A megfelelő teherbírású és hosszúságú emelőlánc kiválasztásával hosszú távon is megbízható emelőeszközt kap, amely számos ipari területen eredményesen alkalmazható.